Звернення щодо доплат

По-перше, відповідно пункту 12 Прикінцевих Положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» у 2024 році заробітна плата державного службовця державного органу, який провів класифікацію посад державної служби, складається з посадового окладу, надбавки за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років, місячної або квартальної премії, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою, грошової допомоги, що виплачується з наданням щорічної основної оплачуваної відпустки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та інших доплат, передбачених законами України.
Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» передбачено, що виплачувати працівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови:
1) надбавку за знання та використання в роботі іноземної мови: однієї європейської - у розмірі 10, однієї східної, угро-фінської або африканської - 15, двох і більше мов - 25 відсотків посадового окладу;
2) доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності - у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу;
3) надбавку за почесне звання "заслужений" - у розмірі 5 відсотків посадового окладу;
Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 1999 р. N 2288 «Про впорядкування умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» передбачено, що виплачувати працівникам зазначених у пункті 1 цієї постанови органів та рад:
а) надбавку за знання та використання в роботі іноземної
мови: однієї європейської - 10, однієї східної, угро-фінської або
африканської - 15, двох і більше мов - 25 відсотків посадового
окладу;
б) доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з
відповідної спеціальності - у розмірі відповідно 15 і 20 відсотків
посадового окладу;
в) надбавку за почесне звання "заслужений" - у розмірі 15
відсотків посадового окладу.
По-друге, частиною 2 статті 35 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» за сумлінне виконання повноважень з державної реєстрації прав державні реєстратори мають право на винагороду за рахунок коштів, отриманих за справляння адміністративного збору за державну реєстрацію прав.
Пунктом 2, 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку виплати винагороди державним реєстраторам, працівникам відділів державної реєстрації актів цивільного стану» посадова особа, яка належно виконує повноваження, визначені Законами України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, “Про державну реєстрацію актів цивільного стану” має право на отримання щомісячної та / або одноразової винагороди відповідно до результатів роботи.
Одноразова винагорода може виплачуватися посадовій особі не частіше одного разу на рік.
Щомісячна винагорода може виплачуватися посадовій особі не частіше одного разу на місяць.
5. Виплата винагороди здійснюється в установленому законодавством порядку за пропозицією безпосереднього керівника посадової особи щодо розміру винагороди такій особі із зазначенням підстав, передбачених пунктом 3 цього Порядку, в межах бюджетних призначень.
Виплата винагороди працівникам відділів державної реєстрації актів цивільного стану здійснюється в межах і за рахунок відповідних надходжень до спеціального фонду державного бюджету. Розмір щомісячної та одноразової винагороди не може перевищувати 100 відсотків посадового окладу працівника. Винагорода виплачується одночасно з виплатою заробітної плати.
Таким чином, керуючись п.4 Положення про НАДС прошу надати роз'яснення:
1. Щодо можливості встановлення доплати працівнику аппарату місцевої державної адміністрації за використання в роботі іноземної мови.
2. Щодо можливості встановлення винагороди державного реєстратора місцевої державної адмністрації за результатами роботи та залучення коштів до бюджету.

З повагою,

Клінцова Діана Вікторівна

Національне агентство України з питань державної служби

1 AttachmentНаціональне агентство України з питань державної служби

1 Attachment